Dzień zaczynamy od śniadań - to przecież najważniejszy posiłek dnia. Codziennie od 9 rano serwujemy dla Was pyszne śniadania (4 rodzaje do wyboru!), a ich ceny zaczynają się od 29zł.

 Specjalnością Berty są kartacze z mięsem (4 szt - 38zł) przepisu babci Janiny z Litwy. Pysznie smakują z surówką ze świeżej kapusty (9zł). Serwujemy także kluchy warmińskie (34zł), plince ze śmietaną (placki - 34zł), świeżonkę z regionalnym pieczywem (49zł). ostatnie danie nie jest dla osób na diecie - to na prawdę pyszne ale tłuste danie. Słyniemy także z pysznych pierogów, w których jest bardzo cienkie ciasto a farsz jest najważniejszy: z wołowiną, ruskie ze skwarkami czy z twarogiem na słodko (ceny od 29zł/porcję 10 szt).

 Zapraszamy także na pyszne, rozpływające się w ustach, zrazy wołowe, które podajemy z delikatnymi kopytkami i ciepłymi burakami (54zł). Kopytka dostępne są także jako osobne danie - serwujemy je wtedy z masłem i koprem (29zł).

 Słyniemy z półmiska Berty - jest to danie dla 4 osób, w którym znajdziecie 4 kartacze, po 10 pierogów z wołowiną i kresowych, kluchy warmińskie, świeżonkę oraz miskę surówki. Do tego w zestawie litr kompotu, a cała uczta kosztuje 189 zł.

 Codziennie jest świeży rosół, który podajemy albo z domowym makaronem (22zł) albo z pielmieni (małe pierożki z wołowiną) i łyżką śmietany i natką (28zł). Dla wielbicieli innych zup - codziennie gotowana jest świeża zupa sezonowa (22zł). Dostępne są także flaki wołowe na przemian z żurkiem serwowanym z jajkiem i mięsnymi klopsami (26zł)

 Na deser proponujemy kuch - świeżo pieczone ciasto z blachy(17zł) a czasami nawet faworki, lub jak kto woli chrusty (17zł), a latem regionalne lody w waflu (14zł)

 Napoje w większości również wykonujemy sami: kompot z owoców albo z kwiatu czarnego bzu lub mniszka lekarskiego (12zł) oraz domową lemoniadę (18zł). Dla piwoszy mamy wspaniałe piwa regionalne z Browaru Kormoran lub Gościszewo ( od 17zł) a dla kierowców - podpiwek lub kwas chlebowy z Litwy (16zł).

 Oczywiście, jest także kawa świeżo mielona z ekspresu (11zł) oraz duży wybór herbat(9zł). Zimą ogrzeje nas grzane piwo (18zł) czy herbata zimowa z dodatkiem miodu, imbiru i pomarańczy (15zł).

 SMACZNEGO!